Kategorie: Modely

Orion – část 2

Po dokončení kostry modelu následovalo potažení modelu nažehlovací fόlií Oracover. Předlohou pro kompletní barevné a grafické provedení modelu bylo zbarvení, s kterým létal Ed Kazmirski na MS 1960. Nápisy ORION jsem přidal na model navíc, kvůli identifikaci modelu. více.. »

Perigee – část 2

Po dokončení modelu v kostře následovalo potahování. více.. »

Skylark – část 2

Potah modelu Skylark je proveden z nažehlovací fόlie Oracover. Nápisy na modelu jsou ze samolepící fόlie. více.. »

Orion z roku 1960 – část 1

Akrobatické modely, později dle FAI modely kategorie F3A, byly dlouhá léta vrcholem RC techniky, konstrukce, stavby modelů a pilotáže. Každý, kdo se od počátku 60. let vážně zabýval RC modely,  doslova hltal články z konaných mistrovství světa těchto modelů v časopisu Letecký modelář a Modelář, obdivoval vítězné  i ostatní modely, použité motory a RC vybavení. více.. »

Perigee – část 1

2. mistrovství světa v kategorii akrobatických rádiem řízených modelů dle FAI RC-1, teprve od roku 1969 již známá kategorie F3A, se konalo v roce 1962 v Kenley v Anglii. Zvítězil američan Tom Brett s modelem Perigee. Název modelu, česky perigeum, znamená bod, kdy je vesmírné těleso na své oběžné dráze nejblíže k zeměkouli. více.. »

Skylark – část 1

Popis a plánek vícepovelového RC modelu Skylark byl zveřejněn v Modeláři č. 7/1967. V uvedené době, kdy u nás byly používány k řízení RC modelů výhradně neproporcionální bang-bang soupravy, byl tento model velmi vhodnou předlohou pro stavbu a začátky s vícepovelovým ovládáním akrobatického modelu. Konstruktérem tohoto modelu byl známý americký modelář G. Goldberg. více.. »

Tricopter – nová verze

Před časem jsem poslal do světa první verzi mého tricopteru protože mě nějak nebralo si jen tak poletovat, mám dostatek jiných „létajících hraček“. Kamarád mi ale věnoval svoji starší kameru GoPro a já jsem náhle zjistil, že ji vlastně nemám na co připevnit :). Nedalo se nic dělat, alespoň jsem se přinutil ke stavbě nové verze tohoto čím dál populárnějšího poletovadla.

více.. »

MXSR od EG Aircraft

Prvním, kdo u nás v LMK vkročil do světa obříků s elektropohonem, je Tom. AXi 5345HD s desetičlánkem LiPol 5Ah cvičí s tímto modelem o rozpětí 227 cm naprosto dostatečně a díky aerodynamickému hluku od vrtule ani to vrčení benzíňáku tolik nechybí. více.. »

ION Pro+

„Poslouchej Jirko, nechceš IONa? Leží mi tu ve skříni kompletní nepoužitá stavebnice jako náhradní k mému, já už to stavět nebudu…“ – tímto Honzovým telefonátem začal proces mé IONizace. více.. »

Extra MX – první krůčky

Odporná, vlezlá a zbytečně dlouhá zima skončila a konečně nastal vhodný den pro první pokus dostat Extru do vzduchu. více.. »

. WordPress